• Ofer Farjun

אווטאר של סין- טיול בג'אנג ג'יה גייה


שמורת הטבע של ג'אנג ג'יה ג'ייה ממוקמת במחוז חונאן בדרום סין. עבור הסינים האיזור ידוע בעיקר בתור המחוז הולדתו יו"ר הראשון של סין העממית, מאו דזה דונג. אך עבור מטיילים האטרקציות העיקריות הם האתרים ושמורות הטבע היפייפיות. בשנים האחרונות השמורה זכתה לפרסום עולמי כמקור ההשראה לסרט אווטאר של ג'יימס קמרון.

לחצו כאן כדי לתכנן את טיולכם בג'אנג ג'ייה ג'ייה!

לכל מי שמגיע לבקר, או מתכנן לבקר באיזור ושמורות הטבע כדאי להכיר את העיירות המרכזיות והאטרקציות שבהן

עיירת ג'אנג ג'יה ג'יה Zhang Jia Jie - העיר עצמה מעט אפרורית, ונראה כי היא עוברת שיפוץ מאסיבי בכל מה שקשור לכבישים, מלונות ובאופן כללי בנייה מחדש. עם זאת, מאוד נוח להגיע אליה כיוון שיש בה שדה תעופה אליו מגיעות טיסות מבייגינ'ג שאנגחאי ועוד ערים מרכזיות אחרות. האטרקציה המרכזית בעיר היא שמורת הטבע של הריי טיין מן, Tian Men Shan.


הריי טיין מן, Tian Men Shan- ההר נחשב כחלק מהשמורות של ג'אנגג'יהג'יה ואפשר לטייל בו יום שלם. ההליכה על ההר עצמו מאוד נוחה וכוללת גם אופציות להליכה על שבילי זכוכית שקופים. העלייה להר היא באמצעות רכבל שיוצא מתוך העיירה עצמה. לאחר ההגעה למעלה אפשר לבחור לטייל בצד המזרחי או המערבי של ההר, אפשר גם לעשות מסלול מעגלי וכך להקיף את ההר כולו וליהנות מכלל הנופים הנשקפים ממנו. קיים רכבל נוסף המוביל על מקדש טיבטי הממוקם בפסגת ההר, אליו אפשר להגיע גם ברגל. גולת הכותרת של ההר היא היא קשת רחבה היוצרת כמו חור בהר, הנקראת גם "דלת לשמיים". ניתן לטייל בשמורה בכל עונות השנה, אך יש לקחת בחשבון שבחורף כאשר הפארק קופא על עצמו חלק מהאיזורים יהיו סגורים.


עיירת וולינגיואן Wu Ling Yuan - העיר המרכזית עבור רוב המטיילים שרוצים להגיע לשמורת הטבע המרכזית של האיזור, וממוקמת במרחק של שעה נסיעה מעיירת ג'אנגג'יהג'יה, ובניגוד אליה מאוד מיועדת לאירוח של תיירים ומטיילים.. העיירה מלאה במגוון של בתי מלון ומסעדות, רחובות מוארים באורות מרצדים ומגוון של פסלים ותמונות המתארים את הנופים היפים שבשמורות הטבע. מהעיירה עצמה אפשר ללכת לבקר במספר שמורות ואטרקציות באיזור.

שמורת הטבע המרכזית גאנגג'יהג'יה- לשמורה מספר כניסות כאשר הכניסה מהעיירה עצמה ממוקמת בפאתי העיר. השמורה מאוד גדולה ואם רוצים לסייר בכולה מומלץ בחום להשקיע לפחות יומיים רק בתוכה- כרטיס הכניסה תקף ל3-4 ימים, בהתאם לעונות התיירות. ההתניידות בשמורה היא בעיקר באמצעות רכבים של חברות טיולים או אוטובוסים של השמורה עצמה. יש גם כמה מסלולי הליכה אבל יש לקחת בחשבון שהארוכים בהם הם במורד או במעלה ההר, בעוד שהקצרים והנוחים הם בעיקר מסלולי תצפיות.

הנוף העיקרי של הפארק הוא עמודי קארסט אדירים העומדים בעמק ונישאים לגובה רב. הפארק עצמו בנוי כמעין עמק כאשר נקודות העצירה והתצפיות סובבות את כולו כך שיהיה אפשר לראות את העמודים ממגוון זוויות. על העמודים עצמם צומחים עצים וצמחים ובימים מעונננים ניתן לראות רק את קצוותים של העמודים, ונראה כאילו הם מרחפים באוויר.


הריי טיין זי Tianzi Shan- האיזור הקרוב ביותר לכניסה לשמורה מצד עיירת וולינגיואן. אפשר לבחור אם לטפס במשך 4 שעות או לקחת רכבל בעלות נוספת. למרות התוספת במחיר, העלייה ברכבל מומלצת שכן כך נגלים בפנינו העמודים המרהיבים מגובה הרכבל, העובר ממש בצמוד אליהם.

יואן ג'יהג'יה Yuan Jia Jie-האיזור ידוע גם בתור הריי הללויה או הרי אווטאר ומכיל בו נוף מרהיב של העמודים. במקום יש גם את "הגשר הראשון" מדובר בגשר אבן המחבר בין שני עמודים והוא חלק ממסלול ההליכה.


יאנג ג'יה ג'יה Yang Jia Jie- איזור נוסף בו אפשר לתצפת על העמודים וגם אליו ניתן להגיע ברכבל. מהאיזור אפשר גם לרדת אל עבר היציאות האחרות מהשמורה או לרדת ברכבל מטה אל האיזור התחתון של השמורה ולטייל מעט ברגל.

כפר האבן הצהוב והערוץ הזהוב Huangshi Village and Yellow Stream –רוב המטיילים בוחרים ללכת לבקר בהריי טיין זי וביאנג ג'יהג'יה כדי לראות את עמודי הקארסט, אך יש לציין כי גם כאן יש נוף מרהיב של העמודים הנישאים. אטרציה נוספת של האיזור היא ,הערוץ הזהוב" פלג מים מקסים הכולל גם מסלול הליכה נוח ונעים.


10 מייל של גלרייה טבעית, Ten-mile Natural Gallery- אטרקציה הממוקמת גם יחסית בכניסה לפארק, אבל דווקא בחלק התחתון שלו. מדובר בנסיעה ברכבת ממנה אפשר לתצפת על העמודים מלמטה. הכניסה גם כן בתשלום נוסף אבל מעניקה זווית חדשה ומעניינת על העמודים וכמובן מדגישה את העוצמה והגודל שלהם.

מעלית באילונג Bailong Elevator – המעלית השקופה הגבוהה ביותר בעולם. המעלית עצמה היא גם בתשלום נוסף אך נשקף ממנה נוף מרהיב ביותר. אפשר לבחור אם לרדת או לעלות במעלית בהתאם למיקום הנוכחי בפארק.


אגם באו פאנג Baofang Lake – שמורת טבע הממוקמת ממש ליד והיא בעלות נפרדת מהשמורה המרכזית וגם אינה נכללת בתחום שלה. מדובר באגם גדול ומרהיב בו עמודי הקארסט יוצאים מן האגם. ניתן לשכור שיטה ולשוט בינהם. המקום גם כולל מסלול רגלי ליד האגם עם תצפיות מקסימות, מפלים וגם מקדש מקומי.


עמק סואושי ומערת הדרקון הצהוב Suoxi Valley and Yellow Dragon Cave – שמורה נוספת הממוקמת לא רחוק מהעיירה של וולינגיואן. גם כאן מדובר באטרקציה נפרדת מהשמורה המרכזית העמק עצמו כולל מסלולים יפים בין עמודי הקארסט ולצד נחלים שוטפים. הארקציה המרכזית באיזור היא מערת הדרקון הצהוב- מערה גדולה המלאה בזקיפים ונטיפים ומוארת במגוון צבעים המדגישים את העומקים והצדדים של המערה. הכניסה למערה בעלות נוספת גם כן.


גשר הזכוכית והקניון הגדול Glass Bridge and Grand Canyon - שתי האטרקציות הללו ממקומות כמעט שעה נסיעה מהעיירה של וולינגיואן Wu Ling Yuan . גשר הזכוכית מקשר בין שני הרים כאשר מתחתיו נמצא הקניון הגדול. הגשר ידוע בתור גשר הזכוכית הארוך ביותר בעולם והוא יכול להכיל עד כ8000 איש בו זמנית. למרות שנראה שהגשר הוא האטרקציה המרכזית באיזור, הביקור בו הוא יחסית קצר וההמלצה היא כן לרדת ולטייל גם קניון מתחתיו. אמנם המחזה של הקניון מהגשר לא מרהיב במיוחד, אך ברגע שמגיעים למטה מתגלה מסלול הליכה נעים ונוח הכולל מגוון של מפלים, פלגים, מערות ענק ואגם מרהיב שגם שטים עליו. כדאי לדעת: הירידה אל העמק כוללת ירידה של 20 דק' לערך במדרגות עץ תלולות ויכולה להיות מעט מתישה, יש גם אופציה לרדת חצי מהדרך במעלית בעלות נוספת- לדעתנו זה שווה את זה ׁׁׁ(:רוצים גם לטייל בג'אנג ג'יה ג'יה- צרו איתנו קשר כאן


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->