• Ofer Farjun

איך לשרוד את פסטיבל הקרח הפופלארי ביותר בעולםאחד האירועים המעניינים ביותר בחורף בסין הוא פסטיבל הקרח בחרבין. האירוע שנמשך כמעט לאורך חודשיים שלמים, נחשב לפסטיבל הפיסול בקרח הגדול ביותר בעולם.

העיר חרבין, הממוקמת בצפון מזרח סין, יכולה להיראות לעיתים הרבה יותר כמו עיר רוסית מאשר עיר סינית בשל ההיסטוריה הייחודית שלה וההשפעות מסיביר הקרובה. הפסטיבל המרהיב הוא בהחלט אחד מיעדי החובה בחורף אך עם זאת הפרט החשוב ביותר שצריך להתחשב בו הוא הטמפרטורות בחרבין. מזג האוויר המאפשר את פסטיבל הקרח מתאפיין בטמפרטורות נמוכות מאוד אשר מגיעות בשיא החורף למינוס 35 לכן החלטנו לאסוף בשבילכם כמה טיפים חשובים לביקור בחרבין-

נא להתלבש בהתאם!


בדקו את מזג האוויר לפני נסיעתכם, אבל באופן כללי מזג האוויר הממוצע בחודש ינואר(הקר ביותר בשנה) הינו מינוס 12 מעלות במהלך היום ולאחר שקיעת השמש מינוס 25. מזג אוויר קיצוני כזה דורש התכוננות נכונה. הלבוש המומלץ בחרבין-מעיל עם נוצות אווז ובגדי כותנה מתחת, כמה שכבות של מכנסיים מרופדים בכותנה, כובע כותנה ומעליו כובע צמר, צעיף וכפפות, קרם גוף ושפתון, אלו הסובלים מאוד מקור יכולים גם ללבוש משקפי סקי.

טיילו ממתחם מחומם אחד לאחר


נסו למצוא את המקומות החמים סביבכם שתוכלו תמיד להיכנס אליהם במקרה בו הקור חדר את כל השכבות שלבשתם אחרי כ40-50 דקות בחוץ כדי שתמצאו מחסה כדי להתחיל להתחמם קצת שוב. החדשות הטובות הן שמהלך החורף בחרבין גשם הוא נדיר ולכן ניתן לפחות לצפות לימים שמשיים ושמיים כחולים.

​שמרו על הבטריות שלכם


כל הבטריות שלכם, החל מאלו של הפלאפון עד לאלו של המצלמה יתפקדו בצורה כושלת בחשיפה לקור קיצוני. שימו לב שאתם שומרים בטריות חלופיות באיזור מחומם כגון כיס פנימי במעיל או בקרבה לגוף שלכם כדי שגם אלו לא יקפאו במקרה ותצטרכו אותם. אם אחת מהבטריות שלכם נגמרה מהר מהצפוי נסו להוציא אותה, לחמם אותה מעט ובדקו אם היא עובדת שוב.

​ארגנו את סידורי הנסיעה מראש


פסטיבל הקרח הפך בשנים האחרונות למוכר מאוד ומכל רחבי העולם מגיעים מבקרים לצפות בפסלים המדהימים שהאמנים יוצרים תוך השקעת ימים ואפילו לפעמים שבועות של עבודה. לכן על מנת למנוע תסכול רב בהגעה לפסטיבל או קניית כרטיסים אנו מאוד ממליצים לקנות את הכרטיסים מראש.

וודאו שאתם מבקרים גם באזורים אחרים בחרבין


העיר חרבין, אשר ידועה לעיתים גם כמוסקבה של המזרח, מלאה במבנים עם אלמנטים רוסים, בית קברות יהודי, בית כנסת יהודי ישן( שאינו פעיל היום) ,פסטיבל לנטרים( המנורה הסינית העגולה), תחרויות שחייה במי קרח וגני טיגריסים סיביריים. האוכל בעיר מושפע מאוד מאלמנטים רוסים וסינים שונים. אלו שלא ביקרו ברוסיה בעבר יכולים לקבל טעימה קטנה מהגרסה הסינית בחרבין, אלו שכן ביקור בעבר ברוסיה יכולים ליהנות אף יותר מחרבין באמצעות השוואה בין המקומות.

חרבין, כשלבושים היטב ומתכוננים אליה היא בהחלט יעד חורפי יחיד במינו אשר חייבים לבקר פה לפחות פעם אחת!

כדי לתכנן את טיולכם לחרבין, פנו אלינו היום.


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->