• Ofer Farjun

האם פשוט להסתדר לבד בסין?


החלטנו פעם אחת ולתמיד לענות על כמה שאלות קריטיות שכל מי שמגיע לסין צריך לדעת את התשובות עליהן-

האם ניתן פשוט לטייל עצמאית בסין?

לאחרונה עם ירידת מחירי הטיסות בעולם נסיעות לחו"ל יותר מפעם אחת בשנה הופכות להיות דבר שבשגרה. אם פעם יעדים קרובים לישראל היו אלו שהיו יותר פופלארים, היום גם יעדים רחוקים, כמו סין, אשר תופסת כותרות כמעט בכל יום בתקשורת העולמית וגם בישראל, הופכים ליעד שמעניין מאוד את המטייל הישראלי.


האינאן איירלינס שברו את שוק המחירים לטיסות לסין

עם זאת, ישנו הבדל גדול מאוד בין יעדי התיירות המוכרים ברחבי העולם לעומת סין. התיירות בסין מבוססת על 85 אחוז תיירות פנים, כלומר- חברות התיירות, המלונאות, הרכבים והשירותים השונים מכוונים את שירותיהם ללקוח הסיני ולא ללקוח הזר. לישראלים ולתיירים מכל העולם זה ישמע מוזר, הרי ברוב המקומות תיירות בונה על התייר הבינלאומי כלקוח העיקרי שלה אבל זה לא המצב בסין. למעשה למרות הגדילה ביציאת סינים לטייל מחוץ לסין עדיין רוב התיירים בסין עצמה הם סינים. המשמעות לכך הינה שבהרבה מלונות שאינם שייכים לרשתות הבינלאומיות כמעט ולא תמצאו דובר אנגלית, נהגי הרכבים שדוברים אנגלית הם מעטים מאוד ועמוסים מאוד בעבודה והכי חשוב- התפיסה שמה שמרצה לקוח סיני יכול גם לרצות לקוח בינלאומי.


סינים מטיילים בסין הרבה יותר ממטיילים בינלאומים

אוקיי אבל האם בכל זאת ניתן לטייל באופן עצמאי? הרי בהרבה מקומות בעולם לא מדברים אנגלית.

התשובה היא כנראה שכן, אבל לא מומלץ.

בנוסף לכך שהמגבלת השפה משפיעה על חווית הטיול שלכם בשנת 2010 סין חסמה את כל שירותי גוגל, פייסבוק, יוטיוב ועוד כמה רשתות חברתיות בגלישה על שרתי סין. כלומר אם אינכם מגיעים עם חבילת גלישה סלולרית מישראל, ייתכן ולא תוכלו להנות ממפות או אפליקציות אחרות בהם הייתם רגילים להשתמש, כמו כן המפות של גוגל לא כל כך עודכנו בסין משנת 2010 ולכן עדיף לא להסתמך עליהם. כמו כן כרטיסי רכבות הן לרוב בשפה הסינית ולמצוא דובר אנגלית אפילו בשדה התעופה היא לא משימה קלה!


המפות של גוגל לא בהכרח מעודכנות

אז למה בכל זאת ניתן להסתדר לבד?

הכל שאלה של כמה זמן וסבלנות יש לכם להתמודד עם המחסור בשפה והכלים הטכנולוגים שאנחנו מכירים. אנשים טיילו בסין עוד לפני שהיה גוגל ופייסבוק ואם מתכוננים הרבה מראש, שואלים, מתייעצים ולומדים הרבה, אפילו מעט סינית. ניתן לטייל לבד. צריך רק להיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי ולהבין שלא תמיד מה שקוראים און ליין זה נכון, כדאי ומומלץ לשאול אנשים שטיילו במקומות בהם אתם רוצים לבקר ולהבין מהם יותר על המקום.


קראו ותשאלו כמה שאפשר, רק אל תאמינו לכל מה שכתוב און ליין

אז מה האפשרויות האחרות?

אנו שמחים ששאלתם. התשובה היא-קחו מדריך. גם אם אתם רגילים לעשות הכל לבד ואתם טיילים מקצועיים וביקרתם בכל פינה בגלובוס, אנחנו לא יכולים להדגיש זאת יותר, בסין,אפילו אם זה ליום אחד, חשוב לקחת מדריך כדי להבין את סין כמו שצריך, כדי לקבל מושג טוב יותר על התרבות הסינית ובכלל לענות על כל השאלות שברגע שנחתתם בסין רציתן עליהן תשובות, החוויה עם מדריך והחוויה ללא מדריך היא שוות ערך לטיול מדהים וטיול סביר בהתאמה. אנו נוהגים תמיד לתת את הדוגמא של העיר האסורה בבייג'ינג, ניתן ללכת את העיר האסורה מהכניסה עד היציאה בחצי שעה לעבור בין המבנים השונים ואולי אף להתאכזב מהאטרקציה, אם זאת עם לוקחים מדריך שמסביר לכם על המשמעות של המבנים השונים ועל חייהם של הקיסרים השונים בעיר שהייתה אסורה לכניסה לפשוטי העם, החוויה שלכם תיהיה שונה לחלוטין.


העיר האסורה בבייג'ינג- חוויה מאכזבת או מרתקת?

האם ניתן לקחת מדריך אם התקציב לטיול אינו גבוה?

כמו כל שירות, ככל שיותר אנשים יצטרפו אליכם לקבוצה תוכלו להוריד את העלות לאדם. אם בכל זאת אתם לבדכם, תוכלו להצטרף לטיולים יומיים שיוצאים בערי התיירות הגדולות כגון בייג'ינג,שיאן,שנגחאי וגווילין. כך בבייג'ינג תוכלו להנות מהחומה הגדולה, בשיאן מחיילי הטרה קוטה, בשנגחאי מגני יו ובגווילין מטרסות האורז המפורסמות, כל זאת במחיר שווה לכל כיס. כדי לסגור לעצמכם מדריך פרטי ליום טיול או טיולי הצטרפו פשוט כנסו ללינק הבא וחפשו אם הטיול הוא פרטי או Join in -

www.chinaclickgo.com או פנו אלינו.

אנu מקווים שהכתבה הזאת עזרה לכם לתכנן את טיולכם לסין. כדי להתחיל לתכנן את הטיול שלכם לסין, פנו אלינו היום כאן ונשמח להתחיל את המסע שלכם בסין.0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->