• Ofer Farjun

השפעות ראש השנה הסיני על הכלכלה הגדולה בעולם


ראש השנה הסיני, הידוע גם בשם פסטיבל האביב, היווה בעבר השפעה קטנה יחסית במדינות שמחוץ לסין, אך ככל שהפכה סין למשפיעה כלכלית בינלאומית, הפך חג האביב לבעל השפעה אדירה על האוכלוסיה העולמית והסינית בפרט.

"יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר."

מפעלים ללא פעילות

מפעלים בסין נסגרים כולם לקראת החג כיוון שכל עובדיהם חוזרים חזרה לעיר הולדתם לחגוג עם המשפחה שלהם. מאות מיליוני מהגרי עבודה עוזבים את המפעלים כבר שבוע או אף שבועיים לפני החג עצמו וחוזרים רק כשבוע לאחריו מה שמוביל להשבתה טוטאלית של המפעלים בסין לתקופה מאוד ארוכה. לקראת החג, רוב המפעלים עובדים בתדירות גבוהה, ובשעות ארוכות יותר מהרגיל כדי להספיק כמה שיותר לפני החג.

ההשלכה של העצירת המפעלים למשך החג משפיעה בעיקר על יבואנים ויצואנים אשר עובדים עם סין וצריכים לקחת בחשבון שייתכנו עיכובים ארוכים בהזמנות שלהם.

שוקי מניות שקטים

הבורסה, ושוק המניות בסין ובהונגקונג יוצאים לחופשה של שבוע שלם. שלושה ימים לפני החג נפח המסחר יורד באופן משמעותי. אלו שרוצים למכור או להשקיע צריכים להתכונן כמה ימים מראש כדי לבצע את ההעברות הנדרשות לפני תחילת החג מה שמוביל גם להאטה בולטת בכמות המשקיעים בסין ובאסיה בתקופה הזו.


ההגירה הפנימית הגדולה ביותר בעולם

בסין יש המון אנשים שעובדים מחוץ למקום הולדתם. כ80 אחוז מהאוכלוסייה של בייגי'נג, שאנחגאי וגואנגג'ואו מורכבת ממהגרי פנים שבאו מערים או כפרים אחרים כדי לעבוד ולשלוח כסף חזרה הביתה. ראש השנה הסיני ידוע כחג מאוד משפחתי ולכן נהוג לחזור הביתה ולחגוג את כניסת ראש השנה עם המשפחה וכך קורה שבמשך שבועיים יותר מ300 מיליון איש נעים בתוך סין ממקום עבודתם חזרה הביתה בטיסות, רכבות או נסיעות רכב. מחירי הטיסות מרקיעים שחקים, כרטיסי הרכבת נחטפים במהירות והכבישים עמוסים בנהגים שחוזרים לעיר הולדתם. חשוב לציין כי כיוון שהחג נחגג מידי שנה הרשויות הסיניות מתכוננות שבועות מראש לחג במטרה להקל על העומס של הגירת הפנים הגדולה ביותר בעולם.


זה לא נעים לראות מדינה סגורה

חנויות, מסעדות ועוד עסקים רבים שבדרך כלל פתוחים כל השבוע במשך 10-12 שעות ביום סוגרים את דלתותיהם לתקופה של כמעט שבועיים. כלל העובדים, פועלים ונותני השירות חוזרים חזרה הביתה כדי לחגוג את החג עם יקירהם. כל זה מוביל לרחובות שקטים וסגורים ולחוסר מענה מצד כלל נותני השירות- סין ברובה נסגרת.

קניות, מתנות וחוץ לארץ

בתור מעצמה כלכלית ענקית סין לא מוותרת על אף הזדמנות להתעצמות של מסחר פנים וכך לקראת החג חנויות, קניונים ועסקים אחרים יציעו מגוון של מבצעים והנחות לקראת החג כדי לעודד קניה מירבית. הדבר לא פסח מעינהם של מותגים יוקרה בינלאומיים שנכנסו לשוק הסיני ומצליחים להרוויח לא מעט מהקניות היוקרתיות של העשירון העליון של סין. בנוסף, בשנים האחרונות סינים רבים מחליטים לנצל את חופשתם ולחגוג דווקא בחו"ל מה שהוביל לעלייה מאסיבית במחירי כרטיסי הטיסות מחוץ לסין בתקופה של החג.


"יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר."


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->