• Ofer Farjun

טיסות בסין - חשוב לדעת!היינאן איירליינס (Hainan Airlines) חברת התעופה הפרטית הגדולה בסין ואחת משבע החברות היחידות בעולם שקיבלו דירוג 5 כוכבים, החליטה לפתוח קו חדש - לישראל! אז לרגל המאורע, חשבנו לתת לכם כמה טיפים חשובים לטיסות בסין.

סין ענקית. כולנו יודעים את זה, אבל איכשהו, מתקשים לפעמים לקלוט איך טיסה פנימית יכולה לקחת שלוש שעות או יותר. אבל זה המצב, ואם מתוכננות לכם כמה טיסות פנים בסין, כדאי לקחת בחשבון שהעניין יכול לגזול לכם חצי יום טיול.

רוב שדות התעופה בסין מבקשים מהנוסעים להתייצב לפחות שעתיים לפני זמן ההמראה המתוכנן. יש לכך שתי סיבות עיקריות - ההתייצבות לטיסות (Check In) היא כללית ולא מתבצעת לפי זמני הטיסות, כפי שקורה בארץ, מה שיכול לגרום לתורים ארוכים. מצד שני, הבדיקה הבטחונית בדרך למטוס, יכולה לקחת זמן שלא צפיתם מראש, שוב בגלל תורים ארוכים.התייצבות לטיסה נסגרת כארבעים דקות לפני העלייה למטוס. אל תקחו צ'אנסים, עדיף להקדים מאשר להגיע בדקה התשעים. ברוב שדות התעופה יש בתי קפה או אזורים נוחים להמתנה עם Wifi חופשי (קישור לעמוד בלוג על טיפים נוספים)

בנוסף לזמן ההמתנה בשדה התעופה, כדאי לקחת בחשבון שנסיעה לשדה התעופה, כמעט בכל עיר בסין, לוקחת קרוב לשעה ובשעות העומס בכבישים - גם יותר מזה. הפרט הזה נראה זניח, אבל כשמתכננים טיסה בשנגחאי למשל, צריך לקחת בחשבון יציאה לשדה התעופה כמעט שלוש שעות לפני שעת הטיסה המיועדת. כשחושבים על יום טיול, יש לשלוש השעות האלה משמעות גדולה יותר.

אסור בסין לשלוח מגנטים לבטן המטוס, גם לא כאלה שנמצאות בתוך משחק שאולי קניתם לנכדים. הדבר תקף גם לבטריות ומצתים. בטריות אפשר להוציא מראש ולשים אתכם בתיק היד. מצתים, גם אם הם ריקים, לא יורשו להשלח לבטן המטוס. שימו לב שאתם לא מביאים אתכם מצתים שיקרים לכם כי לא יתנו לכם לשלוח אותם.

נוזלים - רבים מאיתנו רגילים לקחת קרמים, בשמים ושאר תכשירי טיפוח, בתיק היד, בטיסות בינלאומיות. אבל בטיסות פנימיות בסין יבקשו מכם להוציא כל תכשיר המכיל מעל 100 מלל' ולהשאיר אותו מאחור. אל תשכחו להעביר את כל תכשירי הקוסמטיקה לתיק הנשלח לבטן המטוס.

ניתן לקחת איתכם מטען עד משקל 20 קילוגרם לתיק הנשלח לבטן המטוס ועוד 5 קילוגרמים לתיק היד. הסינים לא ממהרים לותר על קילוגרם אחד או שניים ואתם תתבקשו לשלם עבור משקל עודף.

לא בכל הטיסות מגישים אוכל. כדאי להצטייד בחטיף או משהו קל לקחת אתכם, ליתר ביטחון. בטיסות בהן כן מגישים ארוחה, מאוד יכול להיות שהיא לא תתאים לציפיות שלכם ולכן כדאי לוודא מראש עם הסוכן שלכם אם ניתן להזמין ארוחה צמחונית או מגש פירות. ארוחות כשרות לא ניתן כרגע להזמין על המטוסים בסין, אבל ארוחות המוגדרות Halal כן.

סין היא אחת המדינות העמוסות ביותר מבחינת טיסות ולמרות הניסיונות הכנים לעמוד בזמנים, איחורים וביטולים של טיסות הם עניין שבשגרה. הביאו אתכם משהו לקרוא, הצטיידו בסבלנות ודעו מראש שיכול להיות והטיסה שלכם תתעכב.

ובנימה אישית - אנו מאחלים דרך צלחה להיינאן איירליינס בקו החדש לתל אביב, ומוצאים לנכון לבקש טיסה ישירה גם לשנגחאי. אולי בשנה הבאה, מישהו יחליט להרים את הכפפה.

יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תיהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר.


All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->