• Ofer Farjun

לא תאמינו אילו פסטיבלים מיוחדים מתקיימים בסין


ינואר

פסטיבל חואה-שאן של בני המיאו-Miao people’s Huashan Festival

פסטיבל של בני המיעוטים משבט המיאו. הזמנים של הפסטיבלים משתנים בין השבטים כאשר חלקם נערכים במהלך ינואר. החג מסמל את הנעורים והאהבה בו בני המיאו נוהגים להכות בגונג, להדליק זיקוקי דינור, לשיר ולרקוד. הפסטיבל מתרחש בגויג'ואו.


פברואר

פסטיבל סגירת השנה- Nian Li

במהלך חודש יש פברואר מתקיים לרוב חג האביב\ראש השנה הסיני אך במחוז גואנגדונג מתקיים פסטיבל נוסף אשר חוגג את השנה החדשה בדרך מאוד ייחודית- שיפוץ תשתיות ועליית מחירי המזון במשך יום שלם של השנה החדשה. המטרה היא למעשה לחגוג ולקדם את המסחר המקומי ולפתוח את השנה ברגל ימין.

מרץ

פסטיבל פריחת האפרסק- Peach Blossom Festival

במהלך חודש מרץ מגיעה פריחת האפרסק לשיאה בצבעים עזים של אדום, ורוד וכתום. הפסטיבל נחגג בעיר גווילין של מחוז גואנסי ומלבד צילומים ותמונות מרהיבות נחגג גם על ידי מגוון של טקסי וטעימות תה.


אפריל

פסטיבל עפיפונים - Weifang International Kite Festival

העיר ווי-פנג במחוז שאנדונג נחשבת לבירת העפיפונים של העולם ונאמר כי שם הומצאו העפיפונים. כל שנה בין התאריכים 20-25 לחודש אפריל מתקיים פסטיבל עפיפונים מרהיב וצבעוני.


מאי

פסטיבל הבודהה המתרחץ- Buddha Bathing Festival

מדובר בפסטיבל דתי-בודהיסטי החוגג את יום הולדתו של בודהה. בעיר דנגפנג במחוז חנאן נערך טקס השטיפה והרחיצה במנזר השאולין המפורסם של האיזור. פסלו של בודהה מונח באמצע קערה מוקפת פרחים ולאחר מכן הוא נשטף במים קדושים כאשר המטרה היא לטהר שדים ורוחות רעות.


יוני

פסטיבל האש או פסטיבל הלפיד- Torch Festival or Fire Festival

פסטיבל של בני המיעוט יי, yi הממוקמים בדרום מערב סין. החג נחגג לזכרו של המתאגרף אטלאביה, Atilabia אשר במו ידי גירש מגפה של ארבה על ידי נפנוף ב4 לפידים בוערים עשויי עץ אורן. במהלך החג ישנן תחרויות אגרוף, תחרויות יופי, מירוצי סוסים, הופעות ריקודים וכמובן המון אש. הפסטיבל מתרחש במחוז יוננאן.


יולי

פסטיבל הכבש החם- Fu Yang Festival

נחגג בפרובינציית ג'יאנגסו במערב סין בחודשי הקיץ החמים. בעוד רוב הסינים נוהגים לאכול בשר כבש בימות החורף הקרים שכן בשר זה ידוע כמחמם ומעשיר את הגוף תושבי חבל ג'יאנגסו דווקא נוהגים לאכול את בשר הכבש בחודשי הקיץ החמים מסעדות רבות באיזור גם מוסיפות חריף למגוון תבשילי הכבוש כדי להגביר את חום הגוף, החשיבה היא שאכילת בשר הכבש בקיץ תכין את הגוף לקראת החורף הקר.

אוגוסט

פסטיבל הסוסים בליטאנג, סיצ'ואן - Litang Horse Festival

הפסטיבל מתקיים לרוב בשבוע הראשון חודש אוגוסט ונחגג על ידי המיעוטים הטיבטים באיזור שעדיין נחשבים לנוודים או בעלי עבר ותרבות נומדית. הסוסים והרוכבים המנצחים בתחרויות או נמכרים בכסף רב זוכים בתהילה ופרסום רב.


ספטמבר

פסטיבל מלך הקופים- Monkey King Festival

נחגג יום אחרי חג אמצע הסתיו היוצא לרוב במהלך חודש ספטמבר. החג עצמו מבוסס על הרומן הסיני המפורסם המסע למערב" שנכתב המאה ה16 לספירה בו הדמות של הקוף לוקחת חלק מרכזי בעלילה. מטרת הפסטיבל היא לחגוג את הרעיון של לידה מחדש ואלמותיות על ידי שריפה של כסף מזוייף עבור המתים וכן במופעי אקרובטיקה מרהיבים.


אוקטובר

פסטיבל הבירה הבינלאומי של צ'ינגדאו- Qingdao International Beer Festival

מדובר בלא פחות מה "אוקטובר פסט" של סין. פסטיבל הבירה מתקיים כל שנה במהלך חודש אוקטובר בעיר צ'ינגדאו במחוז שאנדונג. מדובר באירוע בינלאומי הנתמך על ידי הממשל וכן על ידי חברות לאומיות וכולל טעימות בירה, משחקי בירה, תחרויות שתיה, מוזיקה, אוכל והופעות חיות.


נובמבר

פסטיבל נאדון- Nadun Festival

פסטיבל אשר נחגג על ידי בני המיעוט ה56 של סין, ה- מונגורים Monguor. הרבה אנשים מכירים את הפסטיבל "נאדאם" שלך המונגולים אך בעוד פסטיבל נאדאם שם דגש על רכיבה על סוסים ותחרויות חץ וקשת, פסטיבל נאדון של המונגורים חוגג את השפע שניתן להם על ידי הטבע ואמא אדמה. הפסטיבל נמשך למעלה מחודשיים לרוב בין אוקטובר לנובמבר ובא לידי ביטוי באמירת תודה, חגיגות ומפגשים של כפרים שלמים יחד לארוחות וריקודים.


דצמבר

פסטיבל החורף- Dōngzhì Festival or Winter Solstice Festival

היום הקצר ביותר בשנה, לרוב מתקיים במהלך חודש דצמבר. לאחריו הימים רק הופכים ארוכים יותר עם יותר שעות של אור שמש, מה שמעניק יותר אנרגיה וזמן עבודה. הסינים רואים ביום הזה כסמל להרמוניה הטבעית המתקשרת גם לפילופסופיית היין-יאנג הסינית.


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->