• Ofer Farjun

מונגוליה הפנימית- מרחבי ענק ותרבות ייחודית


מונגוליה הפנימית היא איזור אוטונומי הממוקם בצפון סין ובניגוד לשמה, אינה חלק ממדינת מונגוליה אלא דווקא משוייכת לרפובליקה העממית של סין.

איך זה קרה? מדוע ומה יש לעשות במקום- בשביל זה אנחנו כאן

"יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר."

מונגוליה הפנימית הינה הפרובינציה הגדולה ביותר בסין והינה גם הראשונה שהוכרזה והוגדרה כאיזור אוטונומי בשל האוכלוסייה של המיעוטים באיזור. לאורך ההיסטוריה השטחים של מונוגליה הפנימית התחלפו בין מגוון העמים והשליטים שכבשו אותה. תחילה הייתה זו הקיסרות הסינית, לאחר מכן כבשו אותה היפנים במלחמת העולם השניה ולאחר מכן עברה לידיהם של הרפובליקה העממית של סין בסוף מלחמת האזרחים ב1947.


מונגוליה הפנימית היא למעשה רמה הררית המכילה בתוכה מדבריות, אגמים, נהרות ערבות דשא ענקיים. כיוון שהמונגולים הם צאצאים של שבטים נוודים עיסוקם מתבטא בעיקר בעבודת אדמה, רעיית צאן, רכיבה על סוסים, משחקי חץ וקשת, תחרויות אגרוף וציד.

הטיול במונגוליה הינו שונה ביותר שכן יש המון טבע, מרחבים פתוחים ותרבות ייחודית, להלן כמה מקומות ואטרקציות שלא כדאי לפספס

מנזר וו-דא-ג'או, Wudangzhao Monastery

קומפלקס עצום שהיה בעבר מעונו של הלאמה הבכיר ביותר במונגוליה הפנימית. כיום, זהו המנזר הטיבטי היחיד באיזור שהצליח להשתמר כמעט באופן מוחלט. המקום מאוד קדוש וחשוב ומכיל בתוכו יותר 1500 פסלים של בודהה.

המאוזוליאום של ג'ינגס חאן- The Mausoleum of Genghis Khan

ג'ינגיס חאן הוא גיבור מונגולי אשר איחד מחדש את השבטים המונגולים שהיו בכאוס מוחלט והפך את עמו לאימפריה גדולה ומצליחה . ג'ינגיס חאן גם תרם רבות להקמת שושלת יואן החזקה (1271-1368) ולאיחודה של סין תחת האימפריה המונגולית. בשל כל ההישגים הללו הוא נקרא "ג'ינגיס חאן" במשמעות "מלך רב עוצמה" במונגולית. המאוזוליאום בנוי כארמון מונגלי מסורתי,בעל קירות לבנים, חלונות ודלתות אדומים, גג מוזהב ותמונות של עננים כחולים.


קברה של ג'או ג'ון- Zhaojun Tomb

וואנג זאוג'ון (wang zhaojun) הייתה פילגש יפייפה של קיסר חאן הסיני. לפניי 2000 שנה הייתה מלחמה נוראית בין הקיסר חאן לאחד השבטיים במונגוליה, כדי לעצור את המלחמה ג'אוג'ון הציעה עצמה ככלה למלך השבט המונגולי. הפעולה של ג'אוג'ון לא רק הובילה לשלום אלא גם לפריחה כלכלית, תקשורת והחלפת תרבויות בין שני הצדדים

כדיי לשמר את זכרונה של ג'אוג'ון בנו לה קבר כדי לחלוק לה כבוד. האגדה מספרת כי בכל שנה, כאשר מגיע החורף והכל הופך לבן הקבר של ג'אוג'ון נשאר ירוק, משום כך הוא זכה גם לכינוי 'קבר ירוק' (צ'ינג ג'ונג).


ערבות הדשא של מונגוליה הפנימית- גה-גנטאלה, Gegentala Grassland

יש כמה ערבות דשא יפייפיות במונגוליה, אחת מומלצת היא גה-גנטאלה, Gegentala Grassland. בערבות הדשא אפשר ליהנות משמים בהירים, אוויר צח, ודשא ירקרק כל אלה לאווירה הרגועה של ערבות הדשא. בעת ביקור במקום אפשר לנסות פעילויות שונות עם המקומיים כגון היאבקות, רכיבה על סוסים וגמלים, תחרויות רודיאו, חץ וקשת, ביקור משפחות מסורתיות, שירה וריקודים מונגולים.

בנוסף לכן ב גה-גנטאלה נוהגים לחגוג בקיץ את פסטיבל ה”נאדאם" (Nadam); חגיגה גדולה בקרב אנשי מונגוליה הפנימית אשר נמשך בין 5 עד 10 ימים. מדובר בפסטיבל עתיק, חשוב ומלא חיים. כאשר הפעילויות העיקריות כוללות מרוצי סוסים, היאבקות, חץ וקשת, פולו, משחק שחמט מונגולי, אומנויות לחימה הופעות, ריקודים ושירה.


ערוץ החול המהדהד- Resonant Sand Gorge

דיונת חול שבחיכוך עם הרוח ושינוי זרימת החול יוצרת קול זמזום ותהודה. הערוץ חלק ונקי ואפשר לטייל בו בעזרת סוסים או גמלים ובערב להשתתף במדורת לילה באמצע המדבר. בסמוך לערוץ קיים גם אגם ונווה מדבר בהם אפשר לסייר.


"יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר."


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->