• Ofer Farjun

שנגחאי- העיר שלא תפסיק להפתיע אתכם


בסדרת הכתבות הללו נספר מעט על היעדים המרכזיים של מה שאנחנו קוראים לו המסלול הקלאסי. הפעם, נתמקד בשנגחאי.

שנגחאי, העיר שאנו כה אוהבים, היא הלב הכלכלי הפועם של סין. העיר שהיום מונה כ25 מיליון תושבים הפכה בעשרים השנים האחרונות למנהטן של סין, כולם מכל רחבי המדינה רוצים להגיע, לעבוד ולהנות מהמרכז הקוסמפוליטני המגוון ששנגחאי מציעה. לחיות בשנגחאי, זה להנות מהשילוב הקיצוני ביותר של מזרח ומערב שקיים בסין.


מסתפרים ברחוב, הייתם מאמינים שהתמונה צולמה בשנגחאי?

משמעות השם שנגחאי בעברית היא על(שאנג) הים(חאי). העיירה הסינית העתיקה אמנם קרובה לים אך שוכנת בקרבה גדולה יותר לנהר החואנגפו. שנגחאי שבחמשת אלפי שנות ההיסטוריה הסינית לא הייתה רבת משמעות לאומה הסינית, עברה שינוי קיצוני לאחר שהבריטים הקימו מושבה קולוניאלית בצפונה של העיר לאורך נהר החואנגפו בשנת 1942. הבריטים, ולאחר מכן הצרפתים והאמריקאים, הפכו את שנגחאי למרכז עסקי ומסחרי ולעיר מערבית ונוצצת לכל דבר.

אפשר לומר זאת בביטחון מלא- לא היינו כותבים כרגע על שנגחאי, ובטח לא גרים בה, אם האירופאים לא היו מגיעים לכאן לפני כ170 שנה והופכים את העיר למה שהיא כיום. הרבה אנשים שמטיילים בשנגחאי חושבים לעצמם מה כבר יש לראות בעוד עיר גדולה אבל ברגע שמכירים את ההיסטוריה ומגלים את הצדדים השונים שיש לעיר להציע, מבינים שזאת עיר נהדרת לחיות ולטייל בה. ה"גטו" היהודי של שנגחאי, גני יו בעיר העתיקה, טיילת הבאנד ומדרחוב שינטיאנדי הם דוגמאות מצויינות לתרבות הרבה שיש לעיר להציע.

הגטו היהודי של שנגחאי-


מוזיאון הפליטים היהודים בשנגחאי

הנמצא ברובע הונגקואו, הוא אולי אחד האזורים המעניינים ביותר בעיר. האזור שהיה בעבר חלק מהרובע האמריקאי בעיר, הפך במהלך מלחמת העולם השניה למקלט לפליטים יהודים שברחו מן המשטר הנאצי באירופה. אנו נדהמים בכל פעם בה אנו מדריכים מטיילים דרך הטיול של יהודי שנגחאי מאופיו של אזור הגטו הישן והסיפור היהודי המשמעותי שלו. שווה להגיע לשנגחאי רק בשביל זה.

טיילת הבאנד-


הבניין הגבוה הוא מגדל שנגחאי- הבניין השני הכי גבוה בעולם,

מתבוננת על הסקייליין של שנגחאי ונמצאת בסוף מדרחוב נאנג'ינג ועל הנהר החוצה את העיר לשניים – Huangpu. זהו המקום המזוהה ביותר עם העיר שנגחאי – מצד אחד המבנים האירופאיים הישנים(Puxi) ומהצד שני האזור המסחרי החדש של העיר (Pudong) עם גורדי שחקים מהגבוהים בעולם. אם לא הייתם בבאנד לא הייתם בשנגחאי

גני יו-

זהו מיקומה של עיירת הדייגים הקדומה המקורית "שנגחאי" (בתרגום מסינית: על הים), שבתקופות קדומות יותר לא איימה אפילו במעט על ערים סיניות חשובות יותר כמו בייג'ינג או שיאן, למרות גישתה לאוקינוס. גני יו הם מתחם ששופץ וסודר מחדש ומשמש כיום כבזאר ענקי במבנים המסורתיים הישנים. אנחנו נוהגים לקרוא למקום "צ'יינה טאון".


גני יו בתמונה שמסתירה את כמות האנשים הרבה שמבקרים מדי יום במקום- צולם על ידי יבגני רובינסקי

מדרחוב שינטיאנדי-


האזור האופנתי בעיר- שינטאינדי.

שנקרא לרוב הרובע הצרפתי, למרות שהוא חלק מאוד קטן ממנו, הוא אחד האיזורים האופנתיים ביותר שיש לשנגחאי להציע. הבתים בשכונה נבנו בסגנון Shikumen הייחודי לשנגחאי המשלב בתוכו בנייה מערבית וסינית יחדיו. במקום נמצא גם המבנה בו התקיים הקונגרס הראשון של המפלגה הקומוניסטית הסינית. מדובר במוזיאון קטן לאלו מתעניינים בהיסטוריה הפוליטית של סין. מבלי ספק המקום לגור בו בשנגחאי היום.

אז...אתם באים לבקר?

יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר.


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->