• Ofer Farjun

תה ואורז יש בסין - דברים שכדאי לדעת על אוכל בסין


האוכל הוא בהחלט אחת החוויות העיקריות בטיול בסין ואנחנו ממליצים בחום לנסות ולטעום מהכל!

אז מה כדאי לדעת לפני שפותחים שולחן?


בוחנים בשר מיובש בשוק הנחשב כחטיף וכמעדן.

בסין נהוג לאכול בשיתוף, כלומר מזמינים כמה מנות לאמצע השולחן וכל המסובים חולקים את הארוחה. זה אומר שרוב המנות בתפריט מהונדסות בהתאם – מתאימות למספר אנשים וכוללות סוג אוכל אחד, במקום מנה עם תוספות כמו שאנחנו רגילים בארץ. צורת האכילה הזאת גם מאפשרת לכם לנסות יותר מנות ומומלץ בדרך כלל להזמין מנה עיקרית אחת (בשר או עוף) ושתיים-שלוש מנות צמחוניות לשולחן של ארבעה.

אם הזמנתם מנה הכוללת נודלס, היא תגיע כמנה עיקרית שניתנת לחלוקה בין האוכלים. אפשר כמובן גם לאכול אותה לבד, רק קחו בחשבון שמדובר בכמות גדולה של איטריות שבדרך כלל גדולה מדי לאדם אחד.

אורז לעומת זאת יגיע כמעט תמיד, ואם לא תבקשו אחרת, בסוף הארוחה. הסינים מתייחסים לאורז כתוספת ולא כמרכיב עיקרי של האוכל ואמור לעזור לכם "למלא את הבטן" במידה והירקות והבשר לא הספיקו. הרבה מטיילים לא מבינים למה הם צריכים לחכות תמיד לאורז שמגיע אחרון ולכן כדאי לציין בפני המלצר שאתם רוצים את האורז עם הארוחה ולא בסופה.

המטבח הסיני עשיר במנות צמחוניות מבוססות פטריות, חצילים, תפוחי אדמה ופלפלים. אם אתם מעדיפים להימנע מאכילת בשר, בקשו מהמדריך שלכם להתרכז בחלק הצמחוני של התפריט ותגלו שהאפשרויות שם מספיקות ומעניינות בהחלט.


חצילים מטוגנים הם מנה צמחונית מצויינת לשמורי כשרות. צמחונים או טבעונים.

הסינים נוהגים לחלק את המנות לקרות וחמות כשנהוג להזמין כמה מנות "קרות" לפתיחה ומנות "חמות" כמנה עיקרית. מכאן שאם הזמנתם מרק, הוא יגיע בשלב מאוחר יותר, אפילו לקראת סוף הארוחה ולא בתחילתה. אם המלצר שלכם נראה מבולבל כי הזמנתם רק מנות "קרות" הסבירו לו שלכם זה לא משנה בהכרח אם יש או אין מנות "חמות" על השולחן.

אכילה במקלות היא המנהג בסין וכלי אוכל אחרים – מזלג, סכין וכף – כמעט לא בשימוש במסעדות הסיניות שאינן רגילות לאוכלים מערביים רבים. אם כישורי הצ'ופסטיקס שלכם לא מדהימים, אנו ממליצים להצטייד מראש בסכום חד פעמי או רגיל כדי לא להפסיד את הארוחה!


זה אולי נראה לכם כמשימה בלתי אפשרית, אבל אם מילארד וחצי אנשים אוכלים כך אז גם אתם יכולים.

ודבר חשוב אחרון - בסין נהוג לשתות מים חמים, עם או בלי לימון וכמובן תה. הלוגיקה מאחורי המנהג הוא שהמים החמים עוזרים בשטיפה וניקוי של הגוף במהלך ולאחר האוכל ומים קרים, מאידך, מכווצים את העורקים ויכולים להקשות על העיכול. קחו בחשבון שברוב המסעדות יהיה קשה להשיג משקה קר או אפילו קרח.

דברים רבים יראו לכם שונים ואולי אף מוזרים, אבל המטבח הסיני מציע הפתעות רבות ומגוונות שאנו ממליצים לא לפספס.

עכשיו שאתם יודעים מה לבקש ולמה לשים לב, אנחנו מקווים שהחוויה תהיה אפילו מהנה עוד יותר.

אז...אתם באים לבקר?

יש הרבה דרכים לטייל בסין, אבל אם טיילתם בדרך הנכונה זאת כנראה תהיה חוויה של פעם בחיים. צרו איתנו קשר להתחיל את המסע שלכם לסין- צרו קשר.


0 צפיות

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->