המדריך המלא לרכישת כרטיסי רכבת בסין

November 30, 2017

אחרי שהסכמנו שרכבות בסין היא דרך התניידות נוחה ומוצלחת- הבה נלמד כיצד לרכוש כרטיס נסיעה לרכבת בסין

 

רכישת כרטיס רכבת בסין

אחרי שהחלטתם לאן אתם רוצים לנסוע, באיזו רכבת ומחלקה הגיע הזמן לקנות את הכרטיס עצמו. כדי לרכוש כרטיס חובה להצטייד בדרכון.

 

קיימות 2 אופציות לקניית כרטיסי רכבת

1. רכישת כרטיס בתחנת הרכבת או במשרד כרטיסים ייעודי: לאחר רכישת כרטיסים בתחנת הרכבת או במשרד הכרטיסים לא מקבלים מספר הזמנה אלא את הכרטיס הפיזי עצמו, למעשה לרכבות בסין אין וואצ'ר הזמנה אלא רק כרטיס פיזי- באם נאבד- תצטרכו לקנות כרטיס חדש. שימו לב שקניית כרטיס בתחנת רכבת תהיה במחיר המקורי של הכרטיס, בעוד קניית כרטיסים במשרד ייעודי תעלה מעט יותר עבור עמלת פקיד.

2.  הזמנה באינטרנט: ניתן להזמין את הכרטיס דרך אתרי אינטרנט ואפליקציות רבות ומגוונות. שימו לב שלרוב אתרים באנגלית יגבו עמלה על כל כרטיס בעוד האפליקציות והאתרים הסינים ייתנו לכם להזמין כרטיס במחיר המקורי שלו. לאחר ההזמנה תקבלו הודעה עם ההזמנה שלכם, באמצעותה תוכלו למשוך את הכרטיסים שלכם.

* ניתן להזמין כרטיסי רכבת עד 25 יום לפני מועד יציאת הרכבת, באם אתם מתכננים לטייל בתקופות חגים, עונות תיירות- מומלץ לרכוש את הכרטיס כמה שיותר מן מראש

 

משיכת כרטיסי רכבת לאחר הזמנה און ליין

לאחר שתזמינו את הכרטיס תקבלו הודעה ובה יהיו רשומים הפרטים שלכם- שם-מספר דרכון- מספר וזמני הרכבת שהזמנתם וכן מספר הזמנה. עם ההודעה הזו תוכלו למשוך את הכרטיסים שלכם במשרדי הכרטיסים או בתחנת הרכבת עצמה תחת החלון הייעודי. חובה להצטייד בדרכון ובמספר הזמנה. כדי להימנע ממצב שבו אתם מפספסים את הרכבת, מומלץ למשוך את הכרטיס כמה שיותר מוקדם, באם אתם מושכים את הכרטיס באותו יום של נסיעת הרכבת- מומלץ להגיע מוקדם ולקחת בחשבון את התורים למשיכת כרטיסים.

* קיימות מכונות ייעודיות למשיכת כרטיסים שנקנו באינטרנט אך הן זמינות רק לסינים בעלי תעודת זהות סינית

 שני הסימניות הללו מסמנות משיכת כרטיסים

 

שימו לב- הכרטיס המודפס הוא כמו קבלה על כך ששילמתם על הנסיעת רכבת- יש לשמור על הכרטיס ולא לאבד או לזרוק אותו מהרגע שקיבלתם אותו ועד השימוש בו ביציאה מהתחנה הייעודית אליהם רציתם להגיע. הכרטיס הוא מה שמאפשר לכם לעלות לרכבת וכן לצאת מהתחנה, בנוסף לעיתים יש בדיקות של כרטיסנים על גבי הרכבות. מלבד זאת, באם פספסתם את הרכבת שלכם תוכלו בעזרת הכרטיס המודפס להחליף לרכבת הבאה בתור- ללא הכרטיס לא תוכלו לעשות זאת ולכן מאוד חשוב לשמור עליו.

 

החלפת כרטיסי רכבת

אם קרה שפספסתם את הרכבת שלכם, או קניתם בטעות רכבת לא נכונה או שעה לא מתאימה- ניתן להחליף את כרטיס הרכבת שלכם באחד אחר. שימו לב שניתן להחליף כרטיסי רכבת מודפסים בלבד- אין אפשרות להחליף כרטיס באמצעות אינטרנט או אפליקציות. כדי להחליף כרטיס, יש לגשת רק תחנת הרכבת אל החלון הייעודי. שם אתם מציגים את הדרכון שלכם, הכרטיס הישן ופרטי הרכבת החדשה עליה אתם רוצים לנסוע. במידה ויש אילו הפרשי מחירים בין הכרטיס הישן לחדש ייתכן ותתבקשו להוסיף כסף בהתאם.

שני הסימניות הללו מסמנות החלפת כרטיסים בסין

החזר על הכרטיסי רכבת

אם קניתם בטעות כרטיס או התחרטתם, יש אפשרות להחזיר את הכרטיס שרכשתם.

* במידה והזמנתם באינטרנט ועוד לא משכתם את הכרטיס אפשר לבטל את ההזמנה, יש לקחת בחשבון שלא יוחזר אליכם הסכום המלא, אלא חלקי בלבד.

* במידה וכבר יש לכם כרטיס ביד, ניתן ללכת לתחנת הרכבת או משרדי הכרטיסים ולהחזירו בחלון המתאים

* שימו לב שניתן להחזיר כרטיס עד 4 שעות לפני מועד יציאת הרכבת בלבד

 

* כך תזהו את החלון הייעודי בתחנות הרכבת

משרד כרטיסים: 售票处, shou piao ch, שואו פיאו צ'ו

לקנות כרטיס: 买票, mai piao, מאי פיאו

למשוך כרטיס: 取票, qu piao, צ'ו פיאו

להחליף כרטיס: 改票, gai piao, , גאי פיאו

להחזיר כרטיס: 退票, tui piao, טוי פיאו

טיפים מועילים:

* בתחנות ראשיות לרוב יהיו קיימים פקידים דוברי אנגלית עבור תיירים

* השילוט הראשי בתחנות הראשי יהיה כתוב גם בשפה האנגלית

* תחנות במהלך הנסיעה יכרזו בשפה האנגלית

 

כיצד לקרוא את כרטיס הרכבת שלכם

 

 

Please reload

פוסטים מומלצים

קיץ בסין עם הילדים - טיול משפחתי שהילדים לא יפסיקו לדבר עליו!

April 26, 2019

1/10
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square

All Rights reserved to MyWay to China L.T.D

צרו קשר

קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר באתר למטייל!

הקליקו על החץ לקרוא מה כתבו עלינו ->